2019 Cinco Races - Youth XC Results

Best 4 race(s) are included in points calculation - Mar 4, 2024 16:00:57 PST


Junior Women
Placing Name 2019 Youth Cinco 01, Enduro
Jun 1, 2019
2019 Youth Cinco 02, Enduro
Jun 26, 2019
2019 Youth Cinco 03, Enduro
Jul 24, 2019
2019 Youth Cinco 04, Enduro
Aug 7, 2019
2019 Youth Cinco 05, Enduro
Sep 21, 2019
Total time Events Points
1st Zoe (ZOZO) Goldstraw 0:02:19.814
5th (76pts)
0:05:47.757
1st (80pts)
0:04:02.236
1st (80pts)
0:02:58.704
1st (80pts)
0:04:20.165
1st (160pts)
0:19:28.676 5 400
2nd Lacey Dennis --
--
0:06:01.857
2nd (79pts)
0:04:59.707
3rd (78pts)
--
--
0:04:58.363
3rd (156pts)
0:15:59.927 3 313
3rd Sasha Gazdik --
--
0:07:21.202
5th (76pts)
0:06:38.528
5th (76pts)
--
--
0:08:57.834
9th (144pts)
0:22:57.564 3 296
4th Ayla Edgar --
--
0:09:39.824
7th (74pts)
0:06:38.163
4th (77pts)
--
--
0:08:33.288
8th (146pts)
0:24:51.275 3 297
5th Jakub Cernicka --
--
--
--
--
--
0:06:22.810
4th (77pts)
0:07:05.203
7th (148pts)
0:13:28.013 2 225
6th Charlotte Gadbois Schuett 0:03:55.931
1st (80pts)
--
--
--
--
--
--
0:04:59.056
4th (154pts)
0:08:54.987 2 234
7th Jaime Kranz 0:04:04.809
6th (75pts)
--
--
--
--
--
--
0:06:30.287
5th (152pts)
0:10:35.096 2 227
8th Abby Garritsen 0:07:57.158
4th (77pts)
0:09:08.282
6th (75pts)
--
--
--
--
--
--
0:17:05.440 2 152
9th Ava Martin --
--
--
--
--
--
0:03:08.834
2nd (79pts)
--
--
0:03:08.834 1 79
10th Summer Atkinson 0:04:05.345
7th (74pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:04:05.345 1 74
11th Sophie Green 0:04:09.053
2nd (79pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:04:09.053 1 79
12th Kaila Murray --
--
--
--
0:04:27.325
2nd (79pts)
--
--
--
--
0:04:27.325 1 79
13th Sofia Aragon 0:04:28.967
3rd (78pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:04:28.967 1 78
14th Bretton Winstanley --
--
--
--
--
--
--
--
0:04:45.913
2nd (158pts)
0:04:45.913 1 158
15th Reia Fleming --
--
0:06:18.500
3rd (78pts)
--
--
--
--
--
--
0:06:18.500 1 78
16th Lene Lok --
--
--
--
--
--
--
--
0:06:44.922
6th (150pts)
0:06:44.922 1 150
17th Sawyer Wilson --
--
0:06:56.726
4th (77pts)
--
--
--
--
--
--
0:06:56.726 1 77
18th Tallulah Dennis --
--
--
--
--
--
--
--
0:10:36.584
10th (142pts)
0:10:36.584 1 142
19th Daniela Garritsen --
--
0:11:39.208
8th (73pts)
--
--
--
--
--
--
0:11:39.208 1 73
20th Cali Church --
--
0:12:12.078
9th (72pts)
--
--
--
--
--
--
0:12:12.078 1 72
Junior Men
Placing Name 2019 Youth Cinco 01, Enduro
Jun 1, 2019
2019 Youth Cinco 02, Enduro
Jun 26, 2019
2019 Youth Cinco 03, Enduro
Jul 24, 2019
2019 Youth Cinco 04, Enduro
Aug 7, 2019
2019 Youth Cinco 05, Enduro
Sep 21, 2019
Total time Events Points
1st Fin Lloyd 0:02:28.725
2nd (79pts)
0:04:54.320
2nd (79pts)
0:03:39.821
1st (80pts)
0:02:34.861
1st (80pts)
0:03:40.873
1st (160pts)
0:17:18.600 5 399
2nd Tristan Kaltenbrunner 0:03:00.639
7th (74pts)
0:05:16.912
5th (76pts)
0:03:48.588
2nd (79pts)
0:02:36.541
2nd (79pts)
0:03:48.744
2nd (158pts)
0:18:31.424 5 392
3rd Adrian Kaltenbrunner 0:03:32.130
10th (71pts)
0:05:40.456
9th (72pts)
0:04:33.692
9th (72pts)
0:03:13.503
6th (75pts)
0:04:23.871
8th (146pts)
0:21:23.652 5 365
4th riley drever --
--
--
--
0:03:52.218
3rd (78pts)
0:02:37.120
4th (77pts)
0:04:01.409
3rd (156pts)
0:10:30.747 3 311
5th Adam Gazdik 0:03:12.514
8th (73pts)
0:05:40.814
10th (71pts)
--
--
--
--
0:04:23.488
7th (148pts)
0:13:16.816 3 292
6th Noah Lloyd --
--
0:05:25.694
7th (74pts)
0:04:08.827
6th (75pts)
--
--
0:04:14.792
6th (150pts)
0:13:49.313 3 299
7th Kai Wilson 0:04:39.411
13th (68pts)
0:06:25.354
13th (68pts)
--
--
--
--
0:05:59.368
11th (140pts)
0:17:04.133 3 276
8th Olivier Courcelles --
--
--
--
0:04:01.671
5th (76pts)
--
--
0:04:06.174
4th (154pts)
0:08:07.845 2 230
9th Maxten Zanni 0:05:33.347
14th (67pts)
--
--
--
--
--
--
0:05:20.242
10th (142pts)
0:10:53.589 2 209
10th Jaxon Courcelles --
--
--
--
0:05:35.840
11th (70pts)
--
--
0:06:30.181
12th (138pts)
0:12:06.021 2 208
11th Victor Miller 0:03:37.252
12th (69pts)
--
--
--
--
0:02:45.375
5th (76pts)
--
--
0:06:22.627 2 145
12th Spencer Todd 0:02:53.049
6th (75pts)
0:04:54.129
1st (80pts)
--
--
--
--
--
--
0:07:47.178 2 155
13th Marshall Andres 0:03:35.778
11th (70pts)
--
--
0:04:19.872
8th (73pts)
--
--
--
--
0:07:55.650 2 143
14th Kelan Wells --
--
0:04:56.853
3rd (78pts)
0:03:54.726
4th (77pts)
--
--
--
--
0:08:51.579 2 155
15th Thomson Bythell 0:03:15.804
9th (72pts)
0:06:01.112
11th (70pts)
--
--
--
--
--
--
0:09:16.916 2 142
16th Rory Wells --
--
0:05:14.704
4th (77pts)
0:04:14.623
7th (74pts)
--
--
--
--
0:09:29.327 2 151
17th Felix Dunn --
--
--
--
--
--
0:06:04.519
10th (71pts)
0:04:36.590
9th (144pts)
0:10:41.109 2 215
18th Cameron Ketch 0:07:17.974
16th (65pts)
0:06:50.152
14th (67pts)
--
--
--
--
--
--
0:14:08.126 2 132
19th Griffin Reid 0:02:26.196
1st (80pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:02:26.196 1 80
20th Riley Taylor --
--
--
--
--
--
0:02:36.686
3rd (78pts)
--
--
0:02:36.686 1 78
21st Luke Kranz 0:02:42.072
3rd (78pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:02:42.072 1 78
22nd Jed Fleming 0:02:44.075
4th (77pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:02:44.075 1 77
23rd koel shinkaruk 0:02:47.357
18th (63pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:02:47.357 1 63
24th Mason Cruickshanks 0:02:48.396
5th (76pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:02:48.396 1 76
25th Eli Taylor --
--
--
--
--
--
0:03:27.175
7th (74pts)
--
--
0:03:27.175 1 74
26th Lucas Scorda --
--
--
--
--
--
0:03:52.920
8th (73pts)
--
--
0:03:52.920 1 73
27th Jesse Wong --
--
--
--
--
--
--
--
0:04:13.996
5th (152pts)
0:04:13.996 1 152
28th Jasper Fofonoff --
--
--
--
0:05:19.213
10th (71pts)
--
--
--
--
0:05:19.213 1 71
29th Micah Franko --
--
0:05:25.114
6th (75pts)
--
--
--
--
--
--
0:05:25.114 1 75
30th Hudson Cook --
--
0:05:34.958
8th (73pts)
--
--
--
--
--
--
0:05:34.958 1 73
31st Cody Scorda --
--
--
--
--
--
0:05:59.288
9th (72pts)
--
--
0:05:59.288 1 72
32nd Bode Franko --
--
0:06:02.445
12th (69pts)
--
--
--
--
--
--
0:06:02.445 1 69
33rd Eli Peck 0:06:47.629
15th (66pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:06:47.629 1 66
34th Spencer Bickerton --
--
0:07:04.870
15th (66pts)
--
--
--
--
--
--
0:07:04.870 1 66
35th Martin Cernicka --
--
--
--
--
--
--
--
0:07:05.373
13th (136pts)
0:07:05.373 1 136
36th Koen Cook --
--
0:07:08.226
16th (65pts)
--
--
--
--
--
--
0:07:08.226 1 65
37th Elwa gendron --
--
0:08:16.142
17th (64pts)
--
--
--
--
--
--
0:08:16.142 1 64
38th Travis Fleming --
--
0:08:43.486
18th (63pts)
--
--
--
--
--
--
0:08:43.486 1 63
39th Arlo Norman --
--
--
--
--
--
0:09:23.170
11th (70pts)
--
--
0:09:23.170 1 70
40th Ryland Savage 0:11:35.173
17th (64pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:11:35.173 1 64
Open Men
Placing Name 2019 Youth Cinco 01, Enduro
Jun 1, 2019
2019 Youth Cinco 02, Enduro
Jun 26, 2019
2019 Youth Cinco 03, Enduro
Jul 24, 2019
2019 Youth Cinco 04, Enduro
Aug 7, 2019
2019 Youth Cinco 05, Enduro
Sep 21, 2019
Total time Events Points
1st Jeffrey Norman --
--
--
--
--
--
0:09:15.590
1st (80pts)
--
--
0:09:15.590 1 80
All Women
Placing Name 2019 Youth Cinco 01, Enduro
Jun 1, 2019
2019 Youth Cinco 02, Enduro
Jun 26, 2019
2019 Youth Cinco 03, Enduro
Jul 24, 2019
2019 Youth Cinco 04, Enduro
Aug 7, 2019
2019 Youth Cinco 05, Enduro
Sep 21, 2019
Total time Events Points
1st Zoe (ZOZO) Goldstraw 0:02:19.814
5th (76pts)
0:05:47.757
1st (80pts)
0:04:02.236
1st (80pts)
0:02:58.704
1st (80pts)
0:04:20.165
1st (160pts)
0:19:28.676 5 400
2nd Lacey Dennis --
--
0:06:01.857
2nd (79pts)
0:04:59.707
3rd (78pts)
--
--
0:04:58.363
3rd (156pts)
0:15:59.927 3 313
3rd Sasha Gazdik --
--
0:07:21.202
5th (76pts)
0:06:38.528
5th (76pts)
--
--
0:08:57.834
10th (142pts)
0:22:57.564 3 294
4th Ayla Edgar --
--
0:09:39.824
8th (73pts)
0:06:38.163
4th (77pts)
--
--
0:08:33.288
9th (144pts)
0:24:51.275 3 294
5th Jakub Cernicka --
--
--
--
--
--
0:06:22.810
4th (77pts)
0:07:05.203
8th (146pts)
0:13:28.013 2 223
6th Charlotte Gadbois Schuett 0:03:55.931
1st (80pts)
--
--
--
--
--
--
0:04:59.056
4th (154pts)
0:08:54.987 2 234
7th Jaime Kranz 0:04:04.809
6th (75pts)
--
--
--
--
--
--
0:06:30.287
6th (150pts)
0:10:35.096 2 225
8th Abby Garritsen 0:07:57.158
4th (77pts)
0:09:08.282
7th (74pts)
--
--
--
--
--
--
0:17:05.440 2 151
9th Ava Martin --
--
--
--
--
--
0:03:08.834
2nd (79pts)
--
--
0:03:08.834 1 79
10th Summer Atkinson 0:04:05.345
7th (74pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:04:05.345 1 74
11th Sophie Green 0:04:09.053
2nd (79pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:04:09.053 1 79
12th Kaila Murray --
--
--
--
0:04:27.325
2nd (79pts)
--
--
--
--
0:04:27.325 1 79
13th Sofia Aragon 0:04:28.967
3rd (78pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:04:28.967 1 78
14th Bretton Winstanley --
--
--
--
--
--
--
--
0:04:45.913
2nd (158pts)
0:04:45.913 1 158
15th Lindsay Wilson --
--
--
--
--
--
--
--
0:05:51.597
5th (152pts)
0:05:51.597 1 152
16th Reia Fleming --
--
0:06:18.500
3rd (78pts)
--
--
--
--
--
--
0:06:18.500 1 78
17th Lene Lok --
--
--
--
--
--
--
--
0:06:44.922
7th (148pts)
0:06:44.922 1 148
18th Sawyer Wilson --
--
0:06:56.726
4th (77pts)
--
--
--
--
--
--
0:06:56.726 1 77
19th Melanie Paquette --
--
0:08:15.483
6th (75pts)
--
--
--
--
--
--
0:08:15.483 1 75
20th Valeria Leal --
--
--
--
--
--
--
--
0:09:25.055
11th (140pts)
0:09:25.055 1 140
21st Tallulah Dennis --
--
--
--
--
--
--
--
0:10:36.584
12th (138pts)
0:10:36.584 1 138
22nd Daniela Garritsen --
--
0:11:39.208
9th (72pts)
--
--
--
--
--
--
0:11:39.208 1 72
23rd Cali Church --
--
0:12:12.078
10th (71pts)
--
--
--
--
--
--
0:12:12.078 1 71
All Men
Placing Name 2019 Youth Cinco 01, Enduro
Jun 1, 2019
2019 Youth Cinco 02, Enduro
Jun 26, 2019
2019 Youth Cinco 03, Enduro
Jul 24, 2019
2019 Youth Cinco 04, Enduro
Aug 7, 2019
2019 Youth Cinco 05, Enduro
Sep 21, 2019
Total time Events Points
1st Fin Lloyd 0:02:28.725
2nd (79pts)
0:04:54.320
2nd (79pts)
0:03:39.821
1st (80pts)
0:02:34.861
1st (80pts)
0:03:40.873
1st (160pts)
0:17:18.600 5 399
2nd Tristan Kaltenbrunner 0:03:00.639
7th (74pts)
0:05:16.912
5th (76pts)
0:03:48.588
2nd (79pts)
0:02:36.541
2nd (79pts)
0:03:48.744
2nd (158pts)
0:18:31.424 5 392
3rd Adrian Kaltenbrunner 0:03:32.130
10th (71pts)
0:05:40.456
9th (72pts)
0:04:33.692
9th (72pts)
0:03:13.503
6th (75pts)
0:04:23.871
9th (144pts)
0:21:23.652 5 363
4th riley drever --
--
--
--
0:03:52.218
3rd (78pts)
0:02:37.120
4th (77pts)
0:04:01.409
3rd (156pts)
0:10:30.747 3 311
5th Adam Gazdik 0:03:12.514
8th (73pts)
0:05:40.814
10th (71pts)
--
--
--
--
0:04:23.488
8th (146pts)
0:13:16.816 3 290
6th Noah Lloyd --
--
0:05:25.694
7th (74pts)
0:04:08.827
6th (75pts)
--
--
0:04:14.792
6th (150pts)
0:13:49.313 3 299
7th Kai Wilson 0:04:39.411
13th (68pts)
0:06:25.354
13th (68pts)
--
--
--
--
0:05:59.368
13th (136pts)
0:17:04.133 3 272
8th Olivier Courcelles --
--
--
--
0:04:01.671
5th (76pts)
--
--
0:04:06.174
4th (154pts)
0:08:07.845 2 230
9th Maxten Zanni 0:05:33.347
14th (67pts)
--
--
--
--
--
--
0:05:20.242
12th (138pts)
0:10:53.589 2 205
10th Jaxon Courcelles --
--
--
--
0:05:35.840
13th (68pts)
--
--
0:06:30.181
14th (134pts)
0:12:06.021 2 202
11th Victor Miller 0:03:37.252
12th (69pts)
--
--
--
--
0:02:45.375
5th (76pts)
--
--
0:06:22.627 2 145
12th Spencer Todd 0:02:53.049
6th (75pts)
0:04:54.129
1st (80pts)
--
--
--
--
--
--
0:07:47.178 2 155
13th Marshall Andres 0:03:35.778
11th (70pts)
--
--
0:04:19.872
8th (73pts)
--
--
--
--
0:07:55.650 2 143
14th Kelan Wells --
--
0:04:56.853
3rd (78pts)
0:03:54.726
4th (77pts)
--
--
--
--
0:08:51.579 2 155
15th Thomson Bythell 0:03:15.804
9th (72pts)
0:06:01.112
11th (70pts)
--
--
--
--
--
--
0:09:16.916 2 142
16th Carl Goldstraw --
--
--
--
0:04:59.467
11th (70pts)
--
--
0:04:17.877
7th (148pts)
0:09:17.344 2 218
17th Rory Wells --
--
0:05:14.704
4th (77pts)
0:04:14.623
7th (74pts)
--
--
--
--
0:09:29.327 2 151
18th Felix Dunn --
--
--
--
--
--
0:06:04.519
10th (71pts)
0:04:36.590
10th (142pts)
0:10:41.109 2 213
19th Cameron Ketch 0:07:17.974
16th (65pts)
0:06:50.152
14th (67pts)
--
--
--
--
--
--
0:14:08.126 2 132
20th Griffin Reid 0:02:26.196
1st (80pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:02:26.196 1 80
21st Riley Taylor --
--
--
--
--
--
0:02:36.686
3rd (78pts)
--
--
0:02:36.686 1 78
22nd Luke Kranz 0:02:42.072
3rd (78pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:02:42.072 1 78
23rd Jed Fleming 0:02:44.075
4th (77pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:02:44.075 1 77
24th koel shinkaruk 0:02:47.357
18th (63pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:02:47.357 1 63
25th Mason Cruickshanks 0:02:48.396
5th (76pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:02:48.396 1 76
26th Eli Taylor --
--
--
--
--
--
0:03:27.175
7th (74pts)
--
--
0:03:27.175 1 74
27th Lucas Scorda --
--
--
--
--
--
0:03:52.920
8th (73pts)
--
--
0:03:52.920 1 73
28th Jesse Wong --
--
--
--
--
--
--
--
0:04:13.996
5th (152pts)
0:04:13.996 1 152
29th Dustin Winstanley --
--
--
--
--
--
--
--
0:04:45.762
11th (140pts)
0:04:45.762 1 140
30th Steven Fofonoff --
--
--
--
0:04:50.740
10th (71pts)
--
--
--
--
0:04:50.740 1 71
31st Jasper Fofonoff --
--
--
--
0:05:19.213
12th (69pts)
--
--
--
--
0:05:19.213 1 69
32nd Micah Franko --
--
0:05:25.114
6th (75pts)
--
--
--
--
--
--
0:05:25.114 1 75
33rd Hudson Cook --
--
0:05:34.958
8th (73pts)
--
--
--
--
--
--
0:05:34.958 1 73
34th Cody Scorda --
--
--
--
--
--
0:05:59.288
9th (72pts)
--
--
0:05:59.288 1 72
35th Bode Franko --
--
0:06:02.445
12th (69pts)
--
--
--
--
--
--
0:06:02.445 1 69
36th Eli Peck 0:06:47.629
15th (66pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:06:47.629 1 66
37th Spencer Bickerton --
--
0:07:04.870
15th (66pts)
--
--
--
--
--
--
0:07:04.870 1 66
38th Martin Cernicka --
--
--
--
--
--
--
--
0:07:05.373
15th (132pts)
0:07:05.373 1 132
39th Koen Cook --
--
0:07:08.226
16th (65pts)
--
--
--
--
--
--
0:07:08.226 1 65
40th Elwa gendron --
--
0:08:16.142
17th (64pts)
--
--
--
--
--
--
0:08:16.142 1 64
41st Travis Fleming --
--
0:08:43.486
18th (63pts)
--
--
--
--
--
--
0:08:43.486 1 63
42nd Jeffrey Norman --
--
--
--
--
--
0:09:15.590
11th (70pts)
--
--
0:09:15.590 1 70
43rd Arlo Norman --
--
--
--
--
--
0:09:23.170
12th (69pts)
--
--
0:09:23.170 1 69
44th Ryland Savage 0:11:35.173
17th (64pts)
--
--
--
--
--
--
--
--
0:11:35.173 1 64
45th Andrew Blair --
--
--
--
0:12:05.756
14th (67pts)
--
--
--
--
0:12:05.756 1 67
Master Women
Placing Name 2019 Youth Cinco 01, Enduro
Jun 1, 2019
2019 Youth Cinco 02, Enduro
Jun 26, 2019
2019 Youth Cinco 03, Enduro
Jul 24, 2019
2019 Youth Cinco 04, Enduro
Aug 7, 2019
2019 Youth Cinco 05, Enduro
Sep 21, 2019
Total time Events Points
1st Lindsay Wilson --
--
--
--
--
--
--
--
0:05:51.597
1st (160pts)
0:05:51.597 1 160
2nd Melanie Paquette --
--
0:08:15.483
1st (80pts)
--
--
--
--
--
--
0:08:15.483 1 80
Master Men
Placing Name 2019 Youth Cinco 01, Enduro
Jun 1, 2019
2019 Youth Cinco 02, Enduro
Jun 26, 2019
2019 Youth Cinco 03, Enduro
Jul 24, 2019
2019 Youth Cinco 04, Enduro
Aug 7, 2019
2019 Youth Cinco 05, Enduro
Sep 21, 2019
Total time Events Points
1st Carl Goldstraw --
--
--
--
0:04:59.467
2nd (79pts)
--
--
0:04:17.877
1st (160pts)
0:09:17.344 2 239
2nd Dustin Winstanley --
--
--
--
--
--
--
--
0:04:45.762
2nd (158pts)
0:04:45.762 1 158
3rd Steven Fofonoff --
--
--
--
0:04:50.740
1st (80pts)
--
--
--
--
0:04:50.740 1 80
4th Andrew Blair --
--
--
--
0:12:05.756
3rd (78pts)
--
--
--
--
0:12:05.756 1 78
Open Women
Placing Name 2019 Youth Cinco 01, Enduro
Jun 1, 2019
2019 Youth Cinco 02, Enduro
Jun 26, 2019
2019 Youth Cinco 03, Enduro
Jul 24, 2019
2019 Youth Cinco 04, Enduro
Aug 7, 2019
2019 Youth Cinco 05, Enduro
Sep 21, 2019
Total time Events Points
1st Valeria Leal --
--
--
--
--
--
--
--
0:09:25.055
1st (160pts)
0:09:25.055 1 160
Back