2023 Cinco 05 (youth/intro) - Wed, June22, 2023 Results Jun 22, 2023

Embed
<iframe src="https://www.spruceracetiming.com/sorca/races/238/results"
title="2023 Cinco 05 (youth/intro) - Wed, June22, 2023 Results" style="width:100%;min-height:80vh"
frameborder="0">
</iframe>

Youth U13
Ranking Number Name Total Time
1st 4066 AAEF Benjamin Morris 0:37:41.999
2nd 190 ABEA Logan Langdon 0:39:56.132
3rd 3076 AAEE Jaxon Courcelles 0:40:04.685
4th 3225 AAEE Elliot Skinner 0:41:44.197
Junior Women U18
Ranking Number Name Total Time
1st 4494 AAEF Natalie Uskoski 0:35:29.098
2nd 177 ABEA Zoe Henderson 0:41:02.051
3rd 169 ABEA Amie Enskaitis 0:41:31.476
4th 4135 AAEF Reia Fleming 0:42:03.597
Junior Men U18
Ranking Number Name Total Time
1st 191 ABEC Levi Ralph Scott 0:33:15.140
2nd 3717 AAEE Jack Westwood 0:35:39.607
3rd 80 AADC Braydon Wood 0:35:49.652
4th 4129 AAEF Nash Furneaux - Weeks 0:37:06.951
5th 3499 AAEE Ben McKim 0:54:39.551
6th 296 ABDD Logan Scarlett 1:21:41.713
Open Women
Ranking Number Name Total Time
1st 4416 AAEF Emily Good 0:42:05.400
Open Men
Ranking Number Name Total Time
1st 3621 AAEE James Zogaris 0:44:08.465
Master Women 40+
Ranking Number Name Total Time
1st 197 ABEA Heather Doucette 0:42:13.783
2nd 4452 AAEF Jenny Horlin 0:42:13.833
Master Men 40+
Ranking Number Name Total Time
1st 4118 AAEF Ches Lam 0:29:02.729
2nd 170 ABEA Nic Langdon 0:40:00.815
3rd 721 AAAE Dave Devlin 0:46:58.211
4th 3325 AAEE Tom Kranz 0:53:07.951
5th 3656 AAEE Mark McKim 0:54:42.950
All Women
Ranking Number Name Total Time
1st 4494 AAEF Natalie Uskoski 0:35:29.098
2nd 177 ABEA Zoe Henderson 0:41:02.051
3rd 169 ABEA Amie Enskaitis 0:41:31.476
4th 4135 AAEF Reia Fleming 0:42:03.597
5th 4416 AAEF Emily Good 0:42:05.400
6th 197 ABEA Heather Doucette 0:42:13.783
7th 4452 AAEF Jenny Horlin 0:42:13.833
All Men
Ranking Number Name Total Time
1st 4118 AAEF Ches Lam 0:29:02.729
2nd 191 ABEC Levi Ralph Scott 0:33:15.140
3rd 3717 AAEE Jack Westwood 0:35:39.607
4th 80 AADC Braydon Wood 0:35:49.652
5th 4129 AAEF Nash Furneaux - Weeks 0:37:06.951
6th 4066 AAEF Benjamin Morris 0:37:41.999
7th 190 ABEA Logan Langdon 0:39:56.132
8th 170 ABEA Nic Langdon 0:40:00.815
9th 3076 AAEE Jaxon Courcelles 0:40:04.685
10th 3225 AAEE Elliot Skinner 0:41:44.197
11th 3621 AAEE James Zogaris 0:44:08.465
12th 721 AAAE Dave Devlin 0:46:58.211
13th 3325 AAEE Tom Kranz 0:53:07.951
14th 3499 AAEE Ben McKim 0:54:39.551
15th 3656 AAEE Mark McKim 0:54:42.950
16th 296 ABDD Logan Scarlett 1:21:41.713
Overall
Ranking Number Name Total Time
1st 4118 AAEF Ches Lam 0:29:02.729
2nd 191 ABEC Levi Ralph Scott 0:33:15.140
3rd 4494 AAEF Natalie Uskoski 0:35:29.098
4th 3717 AAEE Jack Westwood 0:35:39.607
5th 80 AADC Braydon Wood 0:35:49.652
6th 4129 AAEF Nash Furneaux - Weeks 0:37:06.951
7th 4066 AAEF Benjamin Morris 0:37:41.999
8th 190 ABEA Logan Langdon 0:39:56.132
9th 170 ABEA Nic Langdon 0:40:00.815
10th 3076 AAEE Jaxon Courcelles 0:40:04.685
11th 177 ABEA Zoe Henderson 0:41:02.051
12th 169 ABEA Amie Enskaitis 0:41:31.476
13th 3225 AAEE Elliot Skinner 0:41:44.197
14th 4135 AAEF Reia Fleming 0:42:03.597
15th 4416 AAEF Emily Good 0:42:05.400
16th 197 ABEA Heather Doucette 0:42:13.783
17th 4452 AAEF Jenny Horlin 0:42:13.833
18th 3621 AAEE James Zogaris 0:44:08.465
19th 721 AAAE Dave Devlin 0:46:58.211
20th 3325 AAEE Tom Kranz 0:53:07.951
21st 3499 AAEE Ben McKim 0:54:39.551
22nd 3656 AAEE Mark McKim 0:54:42.950
23rd 296 ABDD Logan Scarlett 1:21:41.713
Uncategorized
Ranking Number Name Total Time
1st 1104 8220 0:20:15.612
2nd 9885 0355 0:30:48.542
3rd 200 ABEA 0:33:16.662
4th 4417 AAEF 0:41:01.455
5th 0 8566 1:24:38.371

Last updated May 19, 2024 23:55:05 PDT